Een opgeblazen standje
Een opgeblazen standje (Balloonatics, WDC 242, 1960)
Dit verhaal is in Nederland afgedrukt in Donald Duck 29 van 1983, en herdrukt in nr. 51 van de serie Donaldalbums, getiteld: "Donald Duck als leeuwentemmer", op pagina 47.
Dit verhaal is in Nederland afgedrukt in Donald Duck 29 van 1983, en herdrukt in nr. 51 van de serie Donaldalbums, getiteld: "Donald Duck als leeuwentemmer", op pagina 47.
Inhoud
Willie Wortel heeft een nieuw ballongas uitgevonden. Kwik, Kwek en Kwak testen het voor hem uit, doch hierbij storen zij Donald, die met grote tegenzin bladeren bijeen aan het harken is. Als Donald woedend op zoek is naar zijn neefjes loopt hij Willie tegen het lijf, en deze maakt vervolgens een enorme ballon in de vorm van Donald voor Donald. Wanneer Donald zijn grote evenbeeld gebruikt om de neefjes aan het werk (bladeren harken) te zetten, valt hij in slaap en komt hij vervolgens met ballon en al op tien kilometer hoogte terecht. De ballon wordt uit de lucht geschoten en Donald belandt in zijn eigen tuin, alwaar hij opnieuw kan beginnen met het harken van bladeren.Lampje
Lampje komt in dit verhaal op 4 van de 74 plaatjes voor. Als Donald Willie tegen het lijf loopt, staat Lampje op Willie's karretje naar het toneeltje te kijken. Vervolgens vult Willie een ballon met het nieuwe gas, waarbij Lampje eerst tegen de gascilinder, en vervolgens op de knop drukt. Ten slotte staat Lampje de opstijgende ballon na te kijken.


















































